Puhdistamo Raakasuklaa – Mustikka 24kpl
€59,95
Varastossa
Veloitukseton toimitus yli 50€ ostoksiin- Suomessa käsityönä valmistettu raakasuklaa
- Valmistettu maailman parhaista raaka-aineista
- Maailman laadukkain alkuperäkaakao Ecuadorista
- Kuusi herkullista makua!
Puhdistamon raakasuklaat ovat valmistettu maailman arvostetuimmasta sekä laadukkaimmasta alkuperäiskaakaosta, joka tulee Ecuadorista. Suklaat valmistetaan käsityönä Suomessa.
Suklaan ajatellaan olevan hieman kielletty herkku ja monesti sitä syödään vähän salaa. Mutta tätä suklaata ei tarvitse piilotella! Raakasuklaa eroaa maitosuklaasta siten, että ensinnäkin se on maidoton ja lisäksi gluteeniton, soijaton ja luomu.
Sen lisäksi raakasuklaan kaakaota ei paahdeta yli 42 asteen, jolloin siinä säilyy vielä kaakaon ravinteet. Mitä vahvempi maku suklaassa on, sitä ravinnerikkaampaa se on! Ainutlaatuisen ammattitaidon ansiosta, olemme onnistuneet yhdistämään korkean kaakaopitoisuuden (70%) ja herkullisen pehmeän maun.
Puhdistamon Mustikka Raakasuklaa sisältää luomumustikkaa ja maistuu varmasti kaikille! Mustikka ja laadukas raakasuklaa ovat yksinkertaisesti lyömätön aisapari.
Alkuperämaa
Puhdistamon Raakakaakaotuotteet tulevat raakakaakaomaailman pääkaupungista, Ecuadorista. Sieltä on peräisin maailman laadukkain alkuperäkaakao.
Hyvän omantunnon suklaa, vie makeannälän erinomaisesti.
Valmistettu / Tillverkad i: Suomi. Valmistettu tehtaassa, jossa käsitellään pähkinää. / Finland. Tillverkad i fabrik som hanterar nötter.
Säilytys / Förvaring: Säilytys huoneenlämmössä, kuivassa ja valolta suojattuna / Förvaras i rumstemperatur, torrt och skyddad mot ljus